Zyra e Kryeministrit

Lajme

Lajme

Kryeministri Kurti diskutoi në Forumin Ekonomik Botëror në Davos

19 janar 2023, Davos, Zvicër Në Forumin Ekonomik Botëror që po mbahet në Davos të Zvicrës, Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

19 Janar, 2023

Lexo më shumë

Lajme

Zëvendëskryeministrja Redžepi priti në takim ambasadorin francez Guèrot

Prishtinë, 19 janar 2023 Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës për Çështje të Pakicave dhe të Drejtat e Njeriut, znj....

19 Janar, 2023

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri Kurti takoi Kryeministrin e Republikës së Kroacisë, Andrej Plenkoviq

  Davos, Zvicër, 18 janar 2023 Në margjina të Forumit Ekonomik Botëror që po mbahet në Davos të Zvicrës, Kryeministri i...

18 Janar, 2023

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri Kurti takohet me emisarin e BE-së, Lajčák

Davos, Zvicër, 18 janar 2023 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, takoi përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit...

18 Janar, 2023

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri Kurti takoi Zëvendës Presidenten e Zvicrës, Viola Amherd

Davos, Zvicër, 18 janar 2023 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka takuar Zëvendës Presidenten e Zvicrës, Viola...

18 Janar, 2023

Lexo më shumë

Lajme

Zëvendëskryeministri Bislimi priti në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Thomas Kolly

Prishtinë, 18 janar 2023 Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik...

18 Janar, 2023

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri Kurti takoi Kryeministren e Finlandës, Sanna Marin

Zvicër, 17 janar 2023 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka takuar Kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, në margjina...

17 Janar, 2023

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri Kurti takoi Presidentin e Republikës Demokratike të Timorit Lindor, José Ramos Horta

Davos, Zvicër, 17 janar 2023 Në kuadër të Forumit Ekonomik Botëror në Davos, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka...

17 Janar, 2023

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri Kurti takohet me ministrin e Investimeve të Arabisë Saudite, Al-Falih

Davos, 17 janar 2023 Në Davos, gjatë Forumit Ekonomik Botëror, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti zhvilloi një takim...

17 Janar, 2023

Lexo më shumë

IntervistëLajme

Intervista e Kryeministrit Kurti me gazetën zvicerane Tages-Anzeiger

Më poshtë gjeni intervistën e përkthyer në shqip të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti me gazetarin Stephan...

17 Janar, 2023

Lexo më shumë

×