Zyra e Kryeministrit

Lajme

Lajme

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dënon aktin vandal të përdhosjes së varrezave hebraike në Prishtinë

Në deklaratën për media të Kryeministrit thuhet:Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, shpreh indinjatën e thellë për...

1 Dhjetor, 2011

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri Thaçi: Jam i gatshëm të komunikoj me qytetarët tanë në veri, por në asnjë mënyrë nuk do të komunikoj me strukturat ilegale dhe kriminale

Është obligim imi kushtetues dhe ligjor, por edhe obligim imi qytetar si kryeministër i Kosovës të komunikoj me të gjithë qytetarët...

1 Dhjetor, 2011

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri Thaçi: Modernizimi dhe strukturimi i bujqësisë është synimi ynë kryesor

Fokusi dhe orientimi i përkrahjes, dhe i yni si i Qeveri, dhe i donatorëve, konsideroj se duhet të jetë më shumë në mbështetje të...

1 Dhjetor, 2011

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ngushëllon familjen e Mbretit Zog, me rastin e vdekjes së Leka Zogut të Parë

Në telegramin e ngushëllimit thuhet:E nderuar familje e Leka Zogut të Parë,Me pikëllim morëm lajmin për ndarjen nga jeta të Leka...

30 Nëntor, 2011

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Norvegji, është pritur nga kryeministri i Norvegjisë, Jens Stoltenberg

Temë bosht e takimit mes kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministrit të Norvegjisë, Jens Stoltenberg, ...

29 Nëntor, 2011

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar sot një takim me ministrin e Mbrojtjes të Norvegjisë, Espen Barth Eide

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi u prit sot në Ministrinë e Mbrojtjes të Norvegjisë nga ministri i Mbrojtjes...

29 Nëntor, 2011

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri Thaçi viziton dhe ndanë dhimbjen me familjen e Lejla Selacit, që humbi jetën në sulmin terrorist në Norvegji

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi gjatë pasdites ka udhëtuar për në qytetin Fredrikstad për të vizituar dhe...

29 Nëntor, 2011

Lexo më shumë

Lajme

Kryministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi u takua me ministrin e Punëve të Jashtme të Norvegjisë, Jonas Gahr Støre

Në ditën e dytë të vizitës zyrtare në Norvegji, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, u prit në ambientet e...

29 Nëntor, 2011

Lexo më shumë

Lajme

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi bëri homazhe tek memoriali i viktimave të sulmit terrorist në Oslo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, bëri homazhe tek memoriali i viktimave të sulmit terrorist që ndodhi në Oslo...

28 Nëntor, 2011

Lexo më shumë

Lajme

Saopštenje za medije

Vlada Republike Kosova osudjuje oružani napad na pripadnike mirovnjake KFOR-a, kao posledica čega ranjena su dva vojnika, tokom...

28 Nëntor, 2011

Lexo më shumë

×