Priština, 3. april 2014
Premijer Republike Kosovo, Hashim Thači posetio je predškolsku ustanovu „Buzëqeshja “ u Prištini, gde se upoznao sa uslovima funkcionisanja ove predškolske ustanove.
Premijer Thači je izbliza vido razvoj vaspitno-obrazovnog procesa u ovoj instituciji, i razgovarao je sa poletacima i zvezdicama, koji su sa svojim entuzijazmom izrazili svoje želje za budućnost.
Ovom prilikom, je premijer istakao da je posebno zadovoljstvo da posetite vrt “ Buzëqeshja “ i delite emocije sa decom.
„Mi kao institucije moramo imati obavezu i odgovornost, da imamo što više savremenih, atraktivnih i pristupačnih obdaništa, sa ovim izuzetnim negovateljicama , odličnim vaspitačicama, izvanrednim koje sam sreo danas „- rekao je gospodin Thači.
Dalje je , premijer Thači naglasio da su „centralne i lokalne institucije, moraju voditi računa da imamo što više obdaništa, da kosovski žene nemaju dilemu za podizanje dece ili da odlaze na radna mesta „, istakao je premijer Thači, i dodao da će „deca odrastati zdrava, obrazovana, spremna da nastave sa svojim obrazovanjem, sa svojom budućnošću, ali u isto vreme će i kosovske žene biti izuzete od dileme da li da podižu decu ili da nastave sa radom. “
Direktorica obdaništa “ Buzëqeshja „, Valdete Haliti se zahvalila premijeru na poseti, i njegovom zalaganju i zalaganju Vlade Republike Kosovo da stvore najbolje uslove za funkcionisanje predškolskih ustanova Kosova.
Last modified: 2 децембра, 2022