Zyra e Kryeministrit

Intervistë

Intervistë

Intervista e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti për Televizionin Publik të Bullgarisë, BNT

Gazetari Nikolay Krastev: Përshëndetje zotëri Kurti. Faleminderit që pranuat të jeni mysafir në Televizionin Kombëtar Bullgar....

10 Mars, 2022

Lexo më shumë

Intervistë

The Independent: Ukraina është duke “u bërë Sarajevë”, paralajmëron kryeministri i Kosovës

Invazioni i Rusisë ka sjellë kujtime të dhimbshme të luftës në Ballkan dhe frikëra të reja, thotë Albin Kurti për Anna Isaac të...

3 Mars, 2022

Lexo më shumë

Intervistë

The Independent: Rusia demonstron ‘qëllim gjenocidal’ në luftën në Ukrainë, paralajmëron kryeministri i Kosovës

  Ekskluzive: Albin Kurti thotë se Ballkani Perëndimor përballet me rrezik të shtuar të konfliktit ushtarak për shkak të situatës...

3 Mars, 2022

Lexo më shumë

Intervistë

Intervista e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhënë për Sky News

Intervista e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhënë për Sky News 3 mars 2021 Gazetarja: Ta marrim edhe një...

2 Mars, 2022

Lexo më shumë

IntervistëLajme

Deklaratë e përbashkët e krerëve të institucioneve të Republikës së Kosovës pas agresionit ushtarak dhe invadimit të Ukrainës nga Federata Ruse

Prishtinë, 24 shkurt 2022 Republika e Kosovës dënon fuqishëm agresionin ushtarak dhe invadimin e Ukrainës nga Federata Ruse që...

24 Shkurt, 2022

Lexo më shumë

Intervistë

Kurti: Marrëveshja me Serbinë – brenda mandatit të qeverisë sime

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha në një intervistë me Zërin e Amerikës se shpreson për një marrëveshje me Serbinë brenda...

31 Dhjetor, 2021

Lexo më shumë

Intervistë

Kryeministri Kurti për gazetën malazeze “Pobjeda”: Vuçiq nuk po e përmend më ndarjen, po kërkon “bosnjëzimin” e Kosovës

  Tamara Nikçeviq Serbia në Ballkanin Perëndimor po sillet si Rusia me fqinjët e saj: entitetin boshnjak-hercegovinas Republika Srpska...

5 Dhjetor, 2021

Lexo më shumë

FjalimIntervistë

Kryeministri Kurti për “Veçernji List”:  Vuçiqi po e kopjon Putinin, Malin e Zi dëshiron ta bëjë Ukrainë, kurse Republikën Serbe  Bjellorusi

Intervistë e kryeministri Kurti në gazetën kroate “Veçernji List”   Intervistoi: Hassan Haidar Diab   Në një intervistë...

23 Nëntor, 2021

Lexo më shumë

Intervistë

Intervista e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhënë për Radio Evropa e Lirë

Kurti: E pritshme që marrëveshja me Serbinë të arrihet gjatë mandatit tim Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një intervistë...

16 Nëntor, 2021

Lexo më shumë

Intervistë

Intervista e kryeministrit Albin Kurti në emisionin HARDTalk të BBC World Service

Intervista e kryeministrit Albin Kurti në emisionin HARDTalk të BBC World Service Stephen Sackur: Mirë se vini në HARDTalk në BBC...

5 Nëntor, 2021

Lexo më shumë

×