Zyra e Kryeministrit

Kryeministri Kurti në pritjen e organizuar për Krishtlindje nga Ipeshkvia e Kosovës

24 Dhjetor, 2022

Prishtinë, 24 dhjetor 2022

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me ftesë nga Ipeshkiva e Kosovës, mori pjesë në pritjen e organizuar për Krishtlindje.

Në qendrën “BogdaniPolis” në Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë, Kryeministri Kurti i uroi ipeshkvit Dodë Gjergji dhe besimtarëve katolik Krishtlindje të gëzuar.

Last modified: 24 Dhjetor, 2022

Comments are closed.

×